Ana sayfa Diyanet Görevlileri Cami İmamı, Çocukların Camiye Alışması İçin Oyun Odası Hazırladı

Cami İmamı, Çocukların Camiye Alışması İçin Oyun Odası Hazırladı

54

DİNİ HABER MERKEZİ/ÖZEL – İzmir Konak Gürçeşme İmaret Camii İmam-Hatibi Veysel Kabak, çocukların camiyi daha fazla sevmeleri ve camiye alışmaları için çocuklara uygun bir oyun odası hazırladı. Odada dini kitaplardan, basketbol potasına, oturma yerlerinden, oyuncaklara kadar birçok şey bulunuyor.

Özellikle ailesiyle birlikte camiye gelen ve namaz kıldıktan sonra azda olsa yaşıtlarıyla birlikte zaman geçirmek isteyen çocuklar için hazırlanan bu oda, cami cemaati tarafından da ilgiyle karşılandı. Zaman zaman İmam-Hatip Veysel Kabak, çocuklara İslam dinini anlatan kısa sohbetler yapıyor ve namaz hakkında bilgiler veriyor.

İmam-Hatip Veysel Kabak, dinihabermerkezi.com‘a yaptığı açıklamada “Burayı çocuklarımızın camiyi sevmeleri, camide daha çok vakit geçirmeleri ve aynı zamanda dinimizi öğrenme noktasındaki isteklerini arttırmak adına onlara küçük ve şirin bir oda hazırladık” dedi.

Çocukların bu özel oyun alanından haberleri oldukça camiye gelmek istediklerini belirten İmam-Hatip Kabak, “Özel olarak bazen bir-iki çocuk geliyordu, şimdi oyun alanının yapıldığını öğrendikçe çoğaldılar. Çocuklarımız buraya babasıyla ya da dedesiyle geliyor. Gelen çocuklarımız ailesiyle beraber burada vakit geçiriyor. Duruma göre, genelde öğle namazından sonra yarım saatliğine kullanıma açıyoruz” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here