Ana sayfa Arşiv Bir Çok Camide “Haydi Çocuklar Camiye” Projesinin Hediyeleri Takdim Edildi

Bir Çok Camide “Haydi Çocuklar Camiye” Projesinin Hediyeleri Takdim Edildi

476

Bir çok ilde Haydi Çocuklar Camiye projesine katılan çocuklara hediyeler verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleriyle Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yarıyıl tatilinde çocukların camiyle olan ilişkilerini sağlamlaştırmak adına başlatmış olduğu “Haydi Çocuklar Camiye” projesi 81 ilde büyük ilgi gördü. 21 Ocak’ta başlayan projenin, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı başlamadan bir gün önce hediyeleri takdim edildi. Kazananlara hediye çekleri, bisikletler, tablet bilgisayar ve daha bir çok hediyeler verildi.

Zonguldak Ereğli Kızılca Köyü Merkez Camii’nde de heyecan doruktaydı. Haydi Çocuklar Camiye projesine katılan onlarca çocuk büyük bir coşkuyla hediyelerini almak için camide buluştu. Kızılca Köyü Merkez Camii İmam-Hatibi İsmet Bölükbaşı, projeye katılan onlarca çocuğa hediyelerini takdim etti.

İmam-Hatip İsmet Bölükbaşı sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda,

“Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle Server Gençlik Kulübü tarafından ve Kdz. Ereğli Müftülüğümüz koordinatörlüğünde; İHL Camii’nde ve Kızılca Köyü Merkez Camimizde düzenlenen Haydi Çocuklar Camiye Projesi kapsamında Kızılca Köyümüzün öğrencileri birinci oldular.

▪6-7 yaş grubu 1.si = Enes Saygı
▪8-9-10 yaş grubu 1.si = Kerim SAYGI
▪11-12-13 yaş grubu 1.si= Samet Saygı

Milli Eğitim Bakanlığımıza, Kdz Ereğli Müftülüğümüze, Server Gençlik Kulübüne, velilerimize, cami cemaatimize, katılan ve dereceye giren sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Takdir ediyor başarılarının devamını diliyoruz. Rabbim bizi neslimizi Namaz kılanlardan eylesin.” dedi.

Bir diğer ödül merasimi de aynı ilçede bulunan Ketenciler Merkez Cami’nde yapıldı. 11 gün boyunca gönüllü olarak camilere gelen çocuklara hediyeleri verildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here