Ana sayfa Diyanet Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Başkan Ali Erbaş’ı Kabul Etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Başkan Ali Erbaş’ı Kabul Etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde Azerbaycan’ın Fuzuli, Şuşa, Ağdam kentini ziyaret etti. Başkan Erbaş, Azerbaycan ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile de görüştü.

Cumhurbaşkanı Aliyev konuşmasının başında Türk halkının milli bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak mutluluk ve refah diledi.

Görüşme sırasında, geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan’a yaptığı ziyareti memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Aliyev, bu ziyaretin Azerbaycan ile Türkiye arasındaki kardeşlik ve dostluk ilişkilerinin bir başka örneği olduğunu ve iki ülke bağlarının daha da güçlendirdiğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş da, Ermenistan’ın işgalinden kurtarılan topraklara yapılan ziyaretin önemine değinerek, işgal sırasında Ermeniler tarafından bölgedeki tüm tarihi ve dini eserlerin yıkımına üzüntüyle tanık olduklarını söyledi.

Haber Kaynağı: diyanet.gov.tr

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here