Dini Haber Merkezi DİTİB Avrupa’da İslamofobik saldırılar devam ediyor: DİTİB Köln Sosyal Dayanışma Merkezi’ne taşlı saldırı

Avrupa’da İslamofobik saldırılar devam ediyor: DİTİB Köln Sosyal Dayanışma Merkezi’ne taşlı saldırı

40

’de genel merkezi bulunan İşleri Türk İslam Birliği bünyesindeki Sosyal Dayanışma Merkezi’ne (ZSU) gece kimliği belirsiz kişilerce taşlı düzenlendi.

’da İslam hazımsızlığı devam ediyor. Şimdide Almanya’nın Köln şehrinde Subbelrather Caddesi üzerindeki, cenaze nakil ve defin başta olmak üzere kitabevi, seyahat ve sigorta hizmetleri veren merkeze 00.30 sularında yapılan saldırı sonucu binanın camları kırıldı ve merkezde hasar oluştu.

Gece nöbetçisi personel tarafından fark edilen taşlı saldırının polise intikal ettirildiği, polisin binada inceleme yaptığı ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Sosyal Dayanışma Merkezi Başkanı Ali Özdemir yaptığı açıklamada, “Güvenlik kameralarımızın kaydettiği görüntülerde, saldırganların 2 erkek olduğu görülüyor. Biz bu ülkenin asli unsurlarıyız. Geçmişte de cenaze araçlarımız ve kitabevimiz yakıldı. Beklentimiz, faillerin bir an önce bulunması yönündedir.” ifadesini kullandı.

Saldırıda 8 cm çapında taş kullanılarak camların kırıldığı belirtildi. Avrupa’daki faaliyetlerinde saldırılar Ramazan ayında da devam ediyor. İslam karşıtı gruplar örgütlenerek DİTİB Camileri ve kurumlarına saldırılar gerçekleştiriyor.

Yorum Yap

Yorum alanı boş bırakılamaz
Lütfen adınızı giriniz (Size hitap edebilmemiz adına)