Ana sayfa Diyanet Anadolu Diyanet Sen’den Erbaş’a Destek: İHD’yi Şiddetle Kınıyoruz

Anadolu Diyanet Sen’den Erbaş’a Destek: İHD’yi Şiddetle Kınıyoruz

Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanlığı, İnsan Hakları Derneği Ankara Şubesinin Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunması hakkında yazılı açıklamada bulundu.

“İnsan Hakları Derneği Ankara Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında Cuma hutbesinde eşcinsellik ve benzeri sapkınlıkların İslam dininde yeri olmadığını ve Allah katında lanetlendiği ifadeleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Sözde İnsan Hakları Derneği, neyin savunuculuğunu yapıyor? Tabi ki de sapkın zihniyetlerin savunuculuğunu yapıyor. Geçtiğimiz bu zor zamanlarda ve özellikle Ramazan ayında bile sapkın zihniyetleri savunmayı kesmeyenler, belli ki bazı siyasi hareketleri de arkasına alarak buna cesaret etmişlerdir. Yıllarca Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve o makamı yürüten bütün başkanlara hakaretten tutun, iftiraya kadar bütün kötülüğü yapmış olan bazı çevrelerin ahlaki anlamda da doğru bir duruş sergilemesi beklenemezdi.

Bir medeniyeti ayakta tutan ahlaktır. Ahlakın olmadığı bir yerde ne devlet olur, ne bereket olur, ne de İNSANLIK olur. Sözde lgbti insan hakkı değildir. Sapkınların uydurmuş olduğu bir kalıptır.

Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’ın bu anlamdaki duruşu ve sergilediği davranışın sonuna kadar arkasında olup, Diyanet kurumunu bu şekildeki söylemlerle zedelemeye çalışanların daima karşısında olduğumuzu ve bundan sonrada olacağımızı ifade etmek isteriz. Bu duygu ve düşüncelerle İnsan Hakları Derneği Ankara Şubesinin bu davranışını şiddetle kınıyoruz.”