Ana sayfa Arşiv Anadolu Diyanet-Sen, Taksim’deki rezilliğe tepki gösterdi!

Anadolu Diyanet-Sen, Taksim’deki rezilliğe tepki gösterdi!

218

Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanı Mustafa Arabacı, İstanbul Taksim’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü akşam saatlerinde yürüyüş yapan bir grup İslam düşmanının ezan okunduğu sırada ıslık ve düdük çalarak okunan ezanın sesini bastırmaya çalışması hakkında kınama mesajı yayınladı. Arabacı mesajında, “Şehitlerimizin kanlarıyla kazanılan bu topraklarda, ezan sesini susturamayacaksınız.” dedi.

“İstanbul Taksim’de güya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak için toplanan bir sürü hadsiz, ezan vaktinde ıslık çalarak okunan ezanın sesini bastırmaya çalıştı. Bu, bizi ve Diyanet camiasını derinden üzmüştür. Şehitlerimizin kanlarıyla kazanılan bu topraklarda, kimse bu ülkede ezan sesini susturamaz.

2014’te yapılan araştırmalara göre % 99.2’si Müslüman olan ülkemizde bunlar nasıl yaşanabiliyor? Bizim, bu yapılanlara karşı bırakın dur demeyi, bunları yapabilmeye cesaret bile tanımamamız gerekiyor.

Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de, 1. Dünya Savaşında ülkesi için savaşan atalarımız, şehitlerimiz; bu vatan elden gitmesin, düşmana kalmasın diye kanının son damlasına kadar savaşırken Allah Allah nidaları ile düşmanı alt ederek koruduğu bu vatan, bir kaç grubun sapık zihniyetiyle batacak değildir.

Bu duygu ve düşüncelerle Yönetim Kurulumuz ve sendikamız adına ezanı susturmak isteyen bu hadsizleri şiddetle kınıyor, mukaddesatımıza saldıranların daima karşısında olacağımızı belirtiyoruz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here