Ana sayfa Arşiv Anadolu Diyanet Sen: Sayı Odaklı Değil, Hizmet Odaklı Sendikacılığı Benimsedik

Anadolu Diyanet Sen: Sayı Odaklı Değil, Hizmet Odaklı Sendikacılığı Benimsedik

182

Anadolu Diyanet Sen Genel Merkezi, sendika sayımlarının ardından resmi web sitesinden yazılı bir açıklama yayınladı.

4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununun 30. Maddesinin İkinci Fıkrasının (a) Bendi Gereğince yapılan toplantıda sendika üye sayıları açıklandı. Sendikamız Anadolu Diyanet-Sen Türkiye Genelinde 110 erkek üye, 4 kadın üye olmakla birlikte toplam 114 üye ile en büyük 10. sendika oldu.

Üye Sayımızı Yüzde 68 Artırmayı Başardık

Kuruluşumuzun ardından yapılan 2018 sayımlarında Türkiye Geneli 79 üyeye sahipkeni 2019 yılında yapılan Türkiye Geneli sayımlarında üye sayımızı 114’e çıkarmayı başardık.

Sayı Odaklı Değil, Bizzat Üye Odaklı Hizmeti Benimsedik

Sendikamızın kuruluşuyla birlikte başlattığımız Kaliteli Sendikacılık anlayışımızla sayı odaklı değil, bizzat üye odaklı sendikacılığı benimsedik. Yaptığımız çalışmalarla sadece üyemizi memnun etmedik, Diyanet teşkilatına yeni adım atmış 4/B’li sözleşmeli ve vekil din görevlilerinin daha iyi şartlarda çalışmasıyla ilgili adımları atmaktan asla çekinmedik.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı taleplerimizle birlikte ziyaret ederek üye sayısı için değil, Diyanet teşkilatını daha iyi noktalara taşıyabilmek için bu yola çıktığımızı kanıtladık.

Çalışmalarımız Son Hızla Devam Edecek

Diyanet teşkilatını daha iyi noktalara taşıyabilmek adına çıktığımız bu yolda tüm çalışmalarımız son hızla devam edecek. Teşkilatlanarak, tüm Türkiye’ye, kaliteli sendikacılık anlayışını yayarak yolumuza devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here