Ana sayfa Sendika Anadolu Diyanet Sen, İzmir’deki Çirkin Saldırıyı Kınadı

Anadolu Diyanet Sen, İzmir’deki Çirkin Saldırıyı Kınadı

67

Anadolu Diyanet Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin ortak imzasıyla ‘İzmir’de cami hoparlörlerinden partizan marşı çalınması’ konusunda sendikanın web sitesi üzerinden saat 03.47’de yazılı basın açıklaması yayınlandı.

“İzmir’in Konak, Karşıyaka, Çiğli ve Buca ilçelerindeki camilerimizin merkezi ezan sistemine frekans yöntemiyle korsan bir şekilde sızılarak İtalyan partizan marşı olarak bilinen ‘çav bella’ adlı müziği ahlak, edep yoksunu ve yobaz zihniyetin köpekleri tarafından cami hoparlörlerinden çalındı.

Bu, haddi aşmak falan değildir. Bu bizzat İslam’a açılmış bir savaştır. Bunu yapanlar; duvarlara ‘Zulüm 1453’te başladı’ yazanların, Almanya’da cami kapılarına domuz kafası asanların, camilerin camlarını kıranların, Müslümanları öldürüp asanların, haçlı bizans artıklarının, yahudi siyonistlerin ve ermeni çapulcuların evlatlarıdır!

Ramazanda, Allah’ın evinde, bu şekilde İtalyan partizanlarının ve komünistlerin marşı olan ‘çav bella’ cızırtısını dinletmeye nasıl cesaret edebilirsiniz? Bunun yanınıza kalmayacağını, er ya da geç hesabının sorulacağını da biliyorsunuz sanıyoruz… Bunu yapanların elbette türbe önünde drift yapanların zihniyetinden olduklarını da biliyoruz.

Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya kalkmayın!

İzmir’de bazı illerdeki farklı camilerin merkezi ezan sistemine sızılarak bu şekilde İslam karşıtı tarafların marşı olarak bilinen bu cızırtıyı hoparlörlerden çalan ahlak yoksunu, din ve İslam düşmanı hainlerin Türk yargısı ve hukuku tarafından hesabının sorulmasını istiyoruz.

Biz, Anadolu Diyanet Sen olarak İslam dünyasına ve bütün Müslümanlara bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Bugün cami hoparlöründen bu şekilde şarkı çalınmasına sessiz kalırsak, yarın camilerimizin minaresinden, hatta ve hatta camilerimizden bile oluruz.

Bu duygu ve düşüncelerle buna teşebbüs edenlerden yargı karşısında hak ve adaletin yerini bulması için hesap sorulmasını istiyor, bu yapılan saldırıyı kınıyoruz!”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here