Ana sayfa Arşiv Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanından 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanından 3600 Ek Gösterge Açıklaması

283

DİNİ HABER MERKEZİ – Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanı Mustafa ARABACI, 3600 ek göstergenin bazı siyasi parti ve sendikalar tarafından algı operasyonlarına maruz kaldığını belirtti.

“Polis, sağlık memurları ve din görevlilerinin de faydalanması beklenen 3600 ek gösterge, bazı siyasi parti ve sendikalar tarafından algı operasyonuna maruz kaldı.

3600 ek gösterge ile birlikte din görevlilerinin de bu imkan vesilesiyle emekli maaş ve ikramiyelerinde yapılacak iyileştirme, anlaşılıyor ki bazı çevreler tarafından algı operasyonuna konu edinmek isteniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, din görevlilerinin de aralarında olduğu bazı devlet memurlarının ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesi hususunda çalışmaların sürdüğünü ve 2019 Yerel Seçimlerinin ardından çıkarılacağını ifade etmiştir.

2002 öncesinde memurların maaşları ödenemiyor, memur banka kuyruklarında sefil oluyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günümüzde ise diğer kurumlarda çalışan devlet memurları gibi Diyanet teşkilatında görev yapan personellerin de alım gücünü yükseltecek adımları hayata geçirmiştir. 3600 ek göstergeyi de “sözünü verdim” dediği gibi elbette çıkaracaktır.

25 Aralık 2018 tarihinde görüşmüş olduğumuz Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kendisine sunmuş olduğumuz ek göstergenin çıkarılması hususunda; çalışmaların son hızla devam ettiğini, yakın zaman içerisinde açıklanacağını ifade etmiştir.

3600 ek göstergeyi bekleyen on binlerce memuru kullanarak algı oluşturmak isteyenler, neyi hedeflemektedirler? Algı operasyonlarıyla ek gösterge bekleyen memurları, “ne zaman çıkacak, neden çıkmıyor” gibi sorularla kışkırtmaya çalışanlar hedeflerine ulaşamayacaktır.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here