Ana sayfa Arşiv Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanı Arabacı’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanı Arabacı’dan Öğretmenler Günü Mesajı

236

Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanı Mustafa Arabacı, sendikanın resmi web sitesi üzerinden Öğretmen Günü kutlama mesajı yayınladı. Arabacı, tüm öğretmenlerin ve dinimizi öğreten din görevlilerininde öğretmenler gününü kutladı.

“Öğretmenlerimiz hayatımıza yön veren, kişiliklerimizi etkileyen ve çoğu zaman anne-babamız gibi yanımızda olup bize hayatı gösteren en nadide insanlar arasında yer alıyorlar. Başımız ne zaman sıkışsa ya da zor bir tercih yapmamız söz konusu olsa öğretmenlerimizden destek alıyor ve onların fikirlerine koşulsuz bir güven duyuyoruz.

Öğretmenler bize bilgi aktarmanın dışında, karakterimizin oluşmasında hayattaki zorluklara karşı nasıl mücadele etmemiz hakkında da yol gösterici olmuştur. Öğreticilik sadece öğretmenlere mahsus bir şey değildir aynı zamanda. Herkes kendi alanında aslında bir öğreticidir. Din görevlileri, anneler, babalar, ustalarımız hepsi birer öğreticidirler.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mıustafa (s.a.v), “Ya Rabbi! İlmimi artır” diye dua etmiştir. Bizlerde her zaman hem öğrenmeli, hemde öğrendiklerimizi öğretmeliyiz. Her zaman ilimle iç içe olmalıyız. Peygamberimize gelen ilk vahiy “Oku”dur. Cenab-ı Hakk, Peygamberimizden okuyarak, tebliğ ederek ve yaşayarak dini anlatmasını istemektedir. Bu metot bizim ömrümüzün sonuna kadar idealimiz olmalıdır. Öğretmenlik rol model insanlardır. Din görevlilerimizde rol model insanlardır. Hayatta kendilerinden etkilendiğimiz, onlar gibi olmak istediğimiz kimseler vardır. Örnek öğretmen, örnek din görevlisi ve lider olmak çok önemli bir iştir.

Bu duygu ve düşünceler ile tüm öğretmenlerimize, keza bir öğreticilik görevi gören, Dinimiz İslam’ı anlatan din görevlilerimizin de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, daha bilinçli ve daha bilgili bir nesil yetişmesi temennisiyle başarılar diliyorum.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here